• Dřevostavby

Naše firma realizuje veškeré dřevostavby pro zahradu, dům, dvorek, ale také pro komerční či rekreační prostory. Postavíme obytný dřevěný dům, přístřešek, zahradní domeček, chatku, pergolu, altán, nebo chovatelská zařízení, jako jsou voliéry, vždy s přihlédnutím na dokonalý soulad se stávající budovou či s přírodními podmínkami. Již máme za sebou velké množství dřevostaveb po celé Moravě i v Čechách a získané zkušenosti promítáme do různých inovací i do zkvalitnění služeb v oblasti dřevostaveb.

   

Provádíme dřevostavby na klíč pro Olomouc, Přerov, Prostějov a pro všechny zákazníky, kteří požadují kvalitu, zkušenost, rychlost i přesnost. A jaké jsou hlavní výhody takové dřevostavby na klíč? Vše bude pěkně na míru, realizace probíhá velmi rychle, stavba je komplexní, a v neposlední řadě také ušetříte peníze. Dřevěné stavby mají své přírodní kouzlo a jejich variabilita vám otevře nekonečné možnosti. 

Dřevostavby Two by four Lignakon

Stavíme dřevostavby oblíbenou metodou Two by four.

Vytvoření systému Two by Four je připisováno USA, postupně se ovšem tato metoda dřevostaveb rozšířila po celém světě. Dnes již hovoříme o vůbec nejrozšířenějším způsobu stavby dřevěného obydlí rámovou metodou. Velkým plusem je to, že celá dřevostavba je realizována přímo na staveništi, česky se někdy nazývá také letmá montáž.

Na základovou desku je navážen materiál, který je zpracováván v co nejkratší době. Následně se na ni položí vrstvy izolace. Dřevo musí být rovněž impregnováno, hlavně se jedná o spodní práh obvodových stěn. Po vytvoření základního rámu celé konstrukce spojením dílců dojde k zavětrování úhlopříčnou metodou z venkovní strany stavby. To je prováděno nejprve s pomocí prken, následně se využívají již velkoplošné prvky, například OSB desky.

Na vrchní část, nazývanou pásnice, se pak ukládá stropní nosník nebo rovnou střešní konstrukce. Následuje izolace a zastřešení konstrukce.

Hlavní výhody Two by four:

·         Možnost konstrukčních úprav během výstavby

·         Skvělé spodní větrání

·         Montáž je rychlá a snadná

·         Není třeba používat těžkou techniku- montáž je možná i na hůře dostupných místech

  • Realizace střech

Realizujeme krovy, vazníky a vazby, vikíře, štíty, valby, podvalby i další střešní konstrukce a součásti, zaměřujeme se na specializované úpravy dřevěných prvků na míru stavbě. Budujeme střechy všech typů, specializujeme se na střešní práce dle požadavků klienta. Zajistíme pro vás bednění, palubky, podhledy a vše, co patří ke kvalitní střeše. Naším cílem je vysoce stabilní a přesné dílo, které vám vydrží po celý život. 

 

Služba střechy na klíč je komplexní a jedná se o stavbu střechy se vším všudy. V tomto případě vybudujeme vazbu a krovy, zajistíme pobití deskami a latěmi, ale také zařídíme závěrečnou instalaci střešní krytiny. Zaměřujeme se především na střechy na klíč pro Olomouc a okolí, pro města Přerov, Prostějov i další oblasti. Střechy na klíč Lignakon nejsou normované, to znamená, že během stavby může docházet k úpravám a vylepšením podle potřeb zákazníka, i podle aktuální situace. 

  • Zahradní stavby

Dle vašeho přání postavíme zahradní stavby různých typů a samozřejmě také zcela na míru. Zahradní domek na nářadí, chatka pro děti i pro dospělé, pergola, pohodové posezení podle vašich představ nebo altán, ve kterém budete relaxovat, to je jen částečný výčet možností, které nabízíme. 
 
Zahradní stavby firmy Lignakon mají kvalitní základnu, stabilní konstrukci a dokážou velmi dobře odolávat zubu času. Na zahradu se dokonale hodí, zvláště když je vhodně zakomponujeme do prostředí. Společně se zákazníkem vše zvážíme a naplánujeme a výsledkem bude dřevěná zahradní stavba, která má svůj rustikální půvab. 
 
  • Dětská hřiště a pískoviště

Na přání zákazníka vytvoříme také dokonalé dětské hřiště, skládající se z pískoviště, prolézaček, houpaček, žebříků a dalších prvků, samozřejmě vše ze dřeva a v souladu s nároky na dětskou bezpečnost. Možností je také samostatná výroba jednotlivých dětských atrakcí. 
 
Zakomponujte do své zahrady zátiší pro děti v podobě dřevěného pískoviště, zábavný dětský domek, prvky pro rozvoj pohyblivosti, nebo rovnou komplexní stavby s možností nekonečných dětských her. 
 
  • Voliéry na klíč

Nabízíme také výstavbu voliér na klíč. Do této služby zahrnujeme ovšem nejen dřevěné stavby, ale v podstatě kompletní zázemí pro chovatele exotických a domácích zvířat. K tomu patří i tepelná izolace nebo zastřešení. Vybudujeme samotné voliéry a klece, ale také stavby s chovatelským vybavením, připojené k voliérám, i volně stojící. 

Naše voliéry a chovatelská zařízení na klíč jsou vhodné pro chovatele exotického ptactva, plazů, cizokrajných savců i zdomácnělých zvířat. Velikost stavby, půdorys, typ střechy, počet jednotlilvých voliér a další vlastnosti budovaného zařízení pro chovatele, to vše bude nastaveno na míru klientovi.